Opakowania kaszerowane

Przeznaczone do jednostkowego pakowania towarów o małych gabarytach i lekkich oraz artykułów sypkich. Poprzez swoją wysoką estetykę i jakość doskonale spełniają funkcje promocyjne i ochronne. Celem wzmocnienia estetyki i funkcji promocyjnych stosujemy nadruk offsetowy wielokolorowy, lakier wodny lub UV, złocenie, foliowanie, tłoczenie, oraz wklejanie okienek, rękawków i rączek.

Technologia kaszerowania polega na połączeniu oklejki (sklejenie) z tekturą falistą 2, 3 i 4 warstwową lub z tektura litą .

Kaszerowanie pozwala na połączenie wysokiej jakości zadruku jaki daje druk offsetowy z tektura wielowarstwową. W procesie kaszerowania ( laminowania papierem ) stosuje się tektury faliste typu: E, B, C, BC, BE tekturę introligatorską a jako oklejkę kartony powlekane (biały, kremowy lub spód szary ) GC1, GC2 lub GD2) w zależności od potrzeb  klienta.
Opakowania kaszerowane są zasadniczo przeznaczone do pakowania produktów ciężkich, lub wymagających lepszej ochrony ochrony.
Innym zastosowaniem są opakowania  zbiorcze-setowe oraz displaye. 
Opakowanie z kartonu lub tektury, które nie tylko chroni produkt ale i dodatkowo reklamuje swoją formą konstrukcyjną nazywane jest DISPLAY’em. OPAK-SERVICE SP. ZO.O. specjalizuje się MIĘDZY INNYMI w produkcji DISPLAY’i. 
Dla  bardziej wymagających klientów tworzymy nowe rozwiązania dostosowane do produktu, transportu i prezentacji DISPLAYA.

Połączenie jakości druku offsetowego z wszystkimi możliwościami jego uszlachetniania gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości opakowań o bardzo dużej sztywności i wytrzymałości, którą to możemy w dużym zakresie regulować dostosowując do konkretnych potrzeb
Opakowania kaszerowane stosuje się do promocji zapakowanego towaru. Pozwalają zastosować najbardziej wymagające nadruki poprzez zastosowanie druku offsetowego z możliwością pokrycia lakierem offsetowym , UV lub foliami.
Displaye mogą posiadać tekturowe wkładki lub przegródki, kratownice z tektury. Display, podobnie jak opakowanie może posiadać standardowe rozwiązania konstrukcyjne jak opakowania z katalogu FEFCO w zależności od rodzaju dna np. automatyczne lub kopertowe itp.itd.
Najbardziej powszechną formą displaya jest konstrukcja z dnem kopertowym i szyldem u góry, która po otwarciu i złożeniu na pół tworzy powierzchnię reklamową typu „toper” umożliwiającą uzyskanie dowolnego kształtu powyżej linii  klapki. Dodatkowo w takich rozwiązaniach display’a stosuje się  perforację boków.

 

 

Posiadamy specjalną ofertę na usługi kaszerowania dla firm współpracujących w branży poligraficznej: innych drukarni i agencji reklamowych.