Uszlachetnienie lakierem UV

Uszlachetnienie powierzchni opakowania lakierem UV jest jak położenie wisienki na smacznym torcie. 
Uwydatnia elementy grafiki, tak żeby jeszcze bardziej przyciągały klientów do Waszego produtku.

Szukasz sposobu na wyróżnienie swoich druków? Ekologiczne lakierowanie UV to świetne rozwiązanie. 

Najczęściej stosowanym zabiegiem jest miejscowe uszlachetnienie błyszczącym lakierem UV powierzchni uprzednio wykończonej na matowo. W ten sposób osiągniemy skuteczne wyróżnienie nazwy, marki lub logo firmy czy produktu.

W przypadku niektórych opakowań warto zastosować lakier UV błyszczący albo matowy na całej  zadrukowanej powierzchni. Wówczas uzyskamy nie tylko efekt wizualnego uszlachetniania ale jednocześnie dodatkową ochronnę wydruków. Warstwa lakieru utrwalana jest za pomocą promieniowania UV, i tworzy trwałą strukturę odporną na warunki atmosferyczne, ścieranie i zabrudzenia.

Ale to nie koniec możliwości uszlachetniania druków, bo możemy także nanieść lakier brokatowy, który opakowaniom na kosmetyki doda nutki glamour oraz świetnie sprawdzi się w przypadku kalendarzy adwentowych przykuwając wzrok klienta do wybranych elementów grafiki.

Lakiery UV mogą być również wykorzystywane do tworzenia efektów strukturalnych, np. zastępujących tłoczenia, w tym znaki Braille'a oraz do nanoszenia tekstur takich jak skórka pomarańczy, piasek, perła, czy soft touch. Każde z tych uszlachetnień może być nanoszone selektywnie na określone obszary projektu, aby efekt wizualny wzbogadzić o dotykowy.

Stosujemy także lakiery umożliwiające osiągnięcie efektu zdrapki, czyli pokrywamy arkusze właściwego druku warstwą ochronną, farbą zdrapką, uniemożliwiającą jego odczytanie bez jej zdrapania.Taka zdrapka zakrywa kod lub symbol przed klientem, który bierze udział w loterii czy konkursie albo programie promocyjnym. Druk zdrapek wykonywać kompleksowo począwszy od projektu, przez druku, aż do dostawy lub tylko usługowo nanosić lakier na otrzymane arkusze.

Jesteśmy elastyczni i z dnia na dzień reagujemy na potrzeby klientów. Korzystamy z najlepszych surowców, a nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w technikach uszlachetniania.
Możemy lakierować papiery, kartony oraz tworzywa sztuczne, o maksymalnym formacie 520x720 i z prędkością 2000 ark/ h.